Nowość w naszej Klinice - HIFU  5D– Bezinwazyjny Lifting Twarzy

Na zabieg HIFU -50%

wykorzystuje najnowszą technologie skupionych fal ultradźwiękowych  HIFU  która doskonale sprawdza się w zabiegu bezinwazyjnego liftingu twarzy.  Energia fali ultradźwiękowej wprawiając komórki w drgania , doprowadza do ich rozgrzania w temp. 60-70 st.C co prowadzi do koagulacji tkanek i stymulacji włókien kolagenowych. Ultradźwięki oddziałują jedynie w warstwie mięśniowej SMAS. Inne warstwy skóry nie zostają obciążone. W ten sposób organizm jest pobudzony do podjęcia naturalnej obrony i produkcji nowego kolagenu, a w efekcie do poprawienia napięcia skóry.

Laserowe usuwanie tatuażu

Możesz pozbyć się tatuażu lub makijażu permanentnego w szybki i bezpieczny sposób dzięki innowacyjnemu zabiegowi laserowemu.

Kiedyś jedyną metodą pozbycia się niechcianego tatuażu było jego chirurgiczne wycięcie. Niestety metoda ta łączyła się z powstaniem trwałych i widocznych blizn. Na szczęście z pomocą przychodzi współczesna medycyna estetyczna.

Obecnie tatuaże profesjonalne, nieprofesjonajne, kosmetyczne np. makijaż permanentny można usunąć za pomocą lasera. Laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczniejsze i bardziej efektywne niż metody tradycyjne. Laser eliminuje ryzyko infekcji, które jest dość wysokie przy metodach tradycyjnych oraz co jest niezwykle ważne, zmniejsza do minimum możliwość powstania blizn w porównaniu z metodami tradycyjnymi.

Pełną kurację, czyli od 3 do 8 zabiegów przeprowadza się w odstępach 4-8 tygodniowych. Ich częstotliwość i ilość zależy od lokalizacji tatuażu, koloru i nasycenia. Duża powierzchnia jego występowania wymaga usuwania ich etapowo. W przypadku nieprofesjonalnych tatuaży lub usuwanych wcześniej innymi metodami, czas terapii wydłuża się. 

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

W skrócie jest to rozbijanie cząsteczek pigmentu na mniejsze, celem wydalenia ich przez organizm za pomocą układu odpornościowego.

Nowoczesne metody laserowego usuwania tatuaży polegają na poddawaniu ich serii impulsów świetlnych, powodujących rozszczepianie barwnika i w konsekwencji jego usunięcie.  Ingerencja laserowa musi być różna dla poszczególnych barw, każdy bowiem kolor wymaga innej długości fal światła.

Pierwszy zabieg usuwania tatuażu zawsze jest poprzedzony konsultacją z próbą laserową, która jest w stanie określić czy osoba kwalifikuje się do zabiegu czy też nie  (czasem mogą wystąpić przeciwwskazania do usuwania tatuażu). Na niewielkim fragmencie tatuażu wykonane zostaje kilka „strzałów” laserem, w celu sprawdzenia jak zachowa się skóra, a pacjent może określić czy wymagane będzie znieczulenie miejscowe czy też nie.

Laserowe usuwanie tatuażu powoduje odczucia, które można przyrównać do bólu po strzeleniu w skórę grubszą gumką recepturką. Po wykonanym zabiegu pojawiają się niewielkie,  powierzchowne, szybko gojące uszkodzenia naskórka. Przed opuszczeniem gabinetu na skórę nakładana jest maść nawilżająca oraz opatrunek. Do 2 godzin po zabiegu można odczuwać dyskomfort, porównywalny do przegrzania skóry na słońcu.

Po kilku dniach od zabiegu powstałe podczas usuwania tatuażu strupki odpadają, odkrywając zaczerwieniony naskórek. Z każdym kolejnym zabiegiem tatuaż jest jaśniejszy
(o ok. 20% lub więcej w zależności od użytego tuszu i głębokości umiejscowienia pigmentu), jednak zdarza się też, że niewielka ilość barwnika może pozostać w skórze i  zarys tatuażu będzie minimalnie widoczny.

Istnieje bardzo niewielkie ryzyko powstania blizn po zabiegowych – najczęściej przez przedwczesne zrywanie strupków czy ewentualną infekcję, wynikającą z braku przestrzegania higieny.  Prawie po każdym zabiegu laserowego usuwania tatuażu występują czasowo przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w teksturze skóry w miejscu zabiegu. Zanikają one jednak najczęściej w okresie ok. 1-3 lat po zabiegu. W bardzo rzadkich przypadkach dochodzi do trwałych zmian, które zazwyczaj są ledwo widoczne i tym samym akceptowane przez pacjentów.

 Wskazania

Podstawowe zastosowanie Q-switch to laserowe usuwanie tatuaży – w tym tatuaży kolorowych, które dla standardowych metod redukcji tatuaży zawsze stanowiły problem oraz tatuaży głębokich i wieloletnich. Jednak pełne możliwości zastosowania Q-switch sięgają znacznie dalej. Dzięki ultra krótkiej fali światła laserowego Q-switch w rękach profesjonalistów pomaga skutecznie i szybko usuwać znamiona potrądzikowe, redukować blizny, eliminować przebarwienia i inne mankamenty skóry w tym melasmę i starcze zmiany kolorytu.

Efekty

Po zabiegu usunięcia tatuażu metodą Q-switch możecie Państwo spodziewać się spektakularnego efektu – tatuaż bez względu na jego wielkość, wiek i kolorystykę znika pozostawiając tylko na krótki czas jaśniejszą plamę na skórze, której koloryt jednak stopniowo wyrównuje się do naszego naturalnego kolorytu.

Częstotliwość wykonania zabiegu dla uzyskania satysfakcjonującego efektu uzależniona jest od rodzaju wykonywanego zabiegu.

W przypadku laserowego usuwania tatuażu liczbę koniecznych wizyt możemy ustalić dopiero po wstępnym wywiadzie medycznym. Zależna jest ona między innymi od głębokości tatuażu, jego wieku, ilości i rodzaju zastosowanych barwników. Na ogół jednak dla osiągnięcia spektakularnego, oczekiwanego przez Pacjenta efektu wystarcza od trzech do sześciu sesji. Warto pamiętać, że dotychczasowe metody usuwania tatuaży wiązały się z koniecznością powtórzenia zabiegu nawet do kilkunastu razy, a w przypadku tatuaży kolorowych efekt całkowitego wyeliminowania tatuażu bez pozostawienia blizn był praktycznie niemożliwy. Dzięki Q-switch macie Państwo gwarancję, że tatuaż niezależnie od jego rodzaju zostanie tylko wspomnieniem.

Szczegóły zabiegu

Q-switch jest innowacyjnym narzędziem laseroterapii, które łączy w sobie wszystkie atuty i dotychczasowe osiągnięcia laserowej medycyny estetycznej.

Tajemnica fenomenu lasera Q-switch jest ultra krótka wiązka światła laserowego, która jest podstawą jego działania. Wiązka o długości zaledwie pikosekundy, czyli krótsza od tak popularnej w ostatnich latach jednostki nanosekundowej działa błyskawicznie, precyzyjnie i głęboko. Dzięki krótkiemu kontaktowi ze skórą zmniejsza do absolutnego minimum przegrzanie skóry Pacjenta, przez co jest metodą możliwie najmniej inwazyjną, w pełni bezpieczną i niemal bezbolesną.

Wiązka światła laserowego, wchodząc w kontakt z niechcianą strukturą (barwnik tatuażu, bliznę, czy znamię) zamienia się w energię kinetyczną. Powstające podczas tego procesu wysokie ciśnienie rozbija cząstkę barwnika na mikroskopijnej wielkości elementy, które organizm jest w stanie samodzielnie usunąć. Szybkość i precyzja działania Q-switch powodują, że wszystkie zabiegi wykonywane przy jego zastosowaniu są optymalnym rozwiązaniem dla komfortu pacjenta. A co równie istotne – efekty zabiegów Q-switch nie pozostawiają blizn pozabiegowych.
Koszt zabiegu uzależniony jest przede wszystkim od wielkości tatuażu oraz jego koloru.

Wskazania pozabiegowe

Zabieg wykonywany przy pomocy Q-switch umożliwia natychmiastowy powrót do naturalnego trybu życia. Poza standardową dbałością o miejsce, z którego usunięto tatuaż – nieeksponowanie go na słońcu, niestosowanie silnych peelingów, kilkudniowa ochrona obszaru zabiegowego opatrunkiem – zabieg nie wymaga szczególnych działań rekonwalescencyjnych, a Pacjent nie płaci ceny w postaci pozostałych po tatuażu blizn i śladów.

 

Cennik

Usuwanie tatuaży

 

Usuwanie tatuaży takich jak kropki, kreski czy inne znaki o powierzchni do 10cm kwadratowych - 100-150 zł 

Usuwanie małych tatuaży lub tatuaży konturowych o powierzchni do 20cm kwadratowych - 150 - 250 zł 

Usuwanie tatuaży pełnych o powierzchni do 30cm kwadratowych i większych tatuaży konturowych - 250 - 500 zł 

Usuwanie dużych tatuaży pełnych oraz bardzo dużych tatuaży konturowych - 500 - 800 zł 

Usuwanie makijażu permanentnego laser Q-switch

  • Usuwanie makijażu permanentnego 200 zł 

  • Usuwanie makijażu permanentnego ust 250 zł 

  • kreski gorna lub dolna 300 zł

Laser DiscoPico - pikosekundowy

Laser pikosekundowykorzysta z unikalnej technologii Skupionego Plastra Miodu tworząc efekt wakuolizacji skóry, który chroni ją przed uszkodzeniem podczas zabiegu. Urządzenie skutecznie i bezpiecznie usuwa wszelkiego rodzaju pigment i tatuaże, precyzyjnie pozycjonując tkankę docelową w celu zmniejszenia uszkodzeń skóry, z jednoczesnym utrzymaniem efektu docelowego zabiegu. Laser pikosekundowy wykorzystuje ultrakrótkie impulsy, aby uderzyć w barwnik z dużą siłą, co prowadzi do jego rozpadu na drobne cząsteczki. Ich rozmiar sprawia, że są łatwiej wchłaniane i eliminowane przez organizm, co prowadzi do znacznego zmniejszenia obrzęku pozabiegowego.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego laser DiscoPico - pikosekundowy

  • Usuwanie makijażu permanentnego 250 zł 

  • Usuwanie makijażu permanentnego ust 300 zł 

  • kreski gorna lub dolna 400 zł

 

Usuwanie tatuaży czarnych i kolorowych

laser pikosekundowy DiscoPico

 1 zabieg

Bardzo mały do 4 cm²  200 zł

Mały do 25 cm² 300 zł
 

Średni do 150 cm² 600 zł
 

 Duży do 300 cm² 800 zł
 

 Bardzo duży do 600 cm² 1000 zł
 

 Powyżej 600 cm² od 1500  zł

Odmładzanie, poprawa struktury, kolorytu, napięcia skóry, wygładzenie zmarszczek
(bez okresu rekonwalescencji)

Promocja cała twarz + wampirzy liftig - 0socze bogatopłytkowe  1200 zł

1 zabieg

 Twarz 1200 zł

 Szyja 1200 zł

 Dekolt 1200zł

Twarz+szyja+dekolt = 1999 zł

 Czoło 1000zł

 Okolica oczu 490zł

 Okolica ust 490zł

 Grzbiet dłoni 600zł

Redukcja Melasmy

 Pojedyńcza zmiana do 4 cm² 200zł

 Powierzchnia do 15 cm² 400zł

 Powierzchnia do 30 cm² 1400zł

 Twarz 1000 zł

Skleroterapia - leczenie pajączków, teleangiektazji i żylaków kończyn dolnych.

Zabiegi skleroterapii kompresyjnej (obliteracja, ostrzykiwanie żylaków) polegają na podawaniu w miejscu uszkodzenia żył leków, które powodują zwłóknienie, a następnie wyłączenie uszkodzonego naczynia z układu żylnego. Podczas jednego zabiegu wykonuje się około kilkunastu wkłuć bardzo cienką igłą. Jest to praktycznie bezbolesne. Przeważnie nastrzykiwaniem obejmuje się wybraną część nogi, np. udo, czy podudzie. Zabieg trwa zwykle około pół godziny.

 

Nieodłącznym elementem leczenia jest stosowanie kompresjoterapii. Po zabiegu założony zostaje opatrunek uciskowy w formie specjalnej pończochy samonośnej lub specjalistycznych bandaży. Potem należy spacerować przez około 30 minut. Nie wolno w tym czasie stać ani siedzieć. Opatrunek uciskowy należy utrzymywać bez przerwy od 5 do 14 dni - w zależności od zaleceń lekarza, przez pierwsze doby także podczas snu.

Po zdjęciu opatrunku, noga nie wygląda najładniej. Chore naczynia to wyczuwalne ręką zgrubienia. Przy dotykaniu lekko bolą. Noga wzdłuż zamykanego naczynia jest koloru sinego, brązowego lub żółtego. Kostka może być spuchnięta. Zmiany te ustępują bez żadnej interwencji i nie pozostawiają żadnego śladu. Im szersze naczynie było usuwane, tym dłużej wchłaniają się ślady po zabiegu. Drobne pajączki znikają nawet po dwóch tygodniach. Zmiany towarzyszące zamykaniu najszerszych żył będą wchłaniane przez organizm nawet przez pół roku, wyjątkowo - jeszcze dłużej. Po zabiegu można chodzić do pracy, wypełniać swoje wszystkie obowiązki.
Następny zabieg można wykonać najszybciej po 2 tygodniach, ale nie ma przeszkód, by robić je rzadziej. Pacjentom średnio wystarczają 3-4 zabiegi na nogę dla osiągnięcia zadowalającego efektu.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest unieruchomienie (niemożliwość chodzenia) i - w niektórych przypadkach - stosowanie terapii hormonalnej. Ciąża i karmienie piersią jest też czasem, w którym nie wykonujemy zabiegów.

Przewagą sklerotarapii kompresyjnej nad leczeniem operacyjnym jest:
możliwość przeprowadzenia jej w warunkach ambulatoryjnych,
brak konieczności znieczulenia,
brak urazu tkanek, czyli brak blizn po zabiegu,
brak konieczności korzystania ze zwolnień lekarskich oraz
niski koszt.

Cennik

Aethoxysklerol

- pierwsza ampułka 250 zł, kazda kolejna 150 zł